Strona Główna Wrzesień 28 2020 00:50:18
Nawigacja
Strona Główna
Kontakt
Galeria
Szukaj
Marian Laskowski
Zloty zimowy i letni
Fortyfikacje obronne w Darłowie
Spis pojazdów wojskowych
Spis autobusów
Eksponaty autobusowe
Napisali o nas
Sklepik
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 22
Najnowszy Użytkownik: randkowiczka1
Zloty zimowy i letni

ZLOTY POJAZDÓW WOJSKOWYCH


Od ponad 15 lat w Darłowie organizowane są Międzynarodowe Zloty Historycznych Pojazdów Wojskowych. To jedna z największych imprez tego typu w Europie. Wielokrotnie była nagradzana jako najlepsze wydarzenie regionalne i lokalne („Laury Starosty Sławieńskiego", Statuetkę "Eryka Pomorskiego"). Środowisko militarystów i kolekcjonerów uznało Zloty w Darłowie i Malechowie najatrakcyjniejszymi przedsięwzięciami letniego i zimowego sezonu. Corocznie zjeżdża na nie ponad 100.000 miłośników.

Zlot zimowy organizowany jest w styczniu, a letni w czerwcu. Przyjeżdżają na nie zapaleńcy militariów, kolekcjonerzy i pasjonaci historii. Odnajdują się na nich osoby, które interesują się militariami i techniką wojskową, jej różnorodnością, technicznym stopniem zaawansowania i rolą w sztuce wojennej. Uczestniczenie w zlocie jest okazją aby wypróbować w terenie przez wiele lat rekonstruowany pojazd i zaprezentować jego możliwości techniczne.

Ideą Zlotów jest wyłonienie najcenniejszych eksponatów z punktu widzenia restauratorskiego, szerzenie i propagowanie zainteresowań militarno-kolekcjonerskich w duchu pokojowego wykorzystania dawnej techniki wojskowej, prezentacja historycznych pojazdów przez pryzmat ich możliwości technicznych, a także wymiana doświadczeń oraz swobodny dostęp zwiedzających do eksponatów świadków burzliwej historii XX wieku.

Komentarze
formar9 dnia wrzesień 15 2017 10:18:14
Tego nie ma w żadnym polskim mieści i to wyróżnia nasze Darłowo smiley Zawsze wspominając za granicą, w innych miastach mówię o naszym zlocie. W wolnej chwili zapraszam na: https://proctovitale.pl/
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie